Chlorella pyrenoidosa  | Zelené potraviny | Green ways

Chlorella pyrenoidosa je jednobunková sladkovodná riasa , ktorá sa pestuje v teplom klimatickom pásme . Riasa je najbohatším zdrojom chlorofylu ( rastlinné farbivo ) . Chlorofyl má protizápalový a dezodoračný účinok , urýchľuje hojenie rán a zápalov . Jedna tableta riasy Chlorella pyrenoidosa obsahuje milióny chlorellových buniek , ktoré sa podieľajú na ozdravení nášho tela . Vláknina riasy viaže toxický odpad zo stravy ( ťažké kovy , amalgám z plomb , jedy , usadeniny na stenách čriev ) a odvádza ich z tela . Chlorella nám tiež odovzdáva kompletné spektrum výživných látok ( vitamíny , minerály , stopové prvky , enzýmy , rastlinné bielkoviny ) . Užitočné vlastnosti chlorelly sú odbornou verejnosťou sledované už od roku 1890 .

Chlorella GW  | Chlorella Fresh

Veľkosť balenia : 300g = 1200 tabliet , každá tableta váži 250mg .

Balenie vystačí na 3 mesiace .

Chlorella pyrenoidosa - účinky

Užívanie chlorelly stimuluje imunitný systém , pomáha regenerovať tkanivá , celkovo zbavuje telo toxických látok , napomáha hojeniu a celkovému ozdraveniu organizmu . Chlorella pyrenoidosa obnovuje acido - alkalickú rovnováhu .

Chlorella

sa uplatňuje pri liečbe alergie , kožných , srdcových , reumatických a zažívacích ťažkostí , pôsobí proti vírusovým infekciám , pomáha pri liečbe cukrovky , osteoporózy a iných chorôb . Účinne čistí črevá . Pomáha tiež pri prevencii i liečbe rakoviny vrátane rakoviny hrubého čreva .

Je vhodným doplnkom stravy nielen pre vegetariánov , ale pre všetkých , ktorí sa chcú zbaviť zlých stravovacích návykov .

Chlorella pyrenoidosa pomáha povzbudiť metabolizmus , čistiť organizmus a dodáva do tela všetko to , čo mu chýba . Sladkovodná riasa chlorella pyrenoidosa je v tomto smere ideálnym pomocníkom .

 

Ako Vám pomáha chlorella pyrenoidosa ?

 • Chlorella je zásadotvorná . Kyselinotvorná strava ( tuky , cukry , biela múka ) ničia bunky a podporuje nebezpečné organizmy ( predovšetkým pliesne ) a vznik chorôb . Zásadotvornosť riasy znižuje prekyslenie organizmu .
 • Chlorella má význam pre tvorbu červených krviniek a antioxidačné účinky . Chlorella obsahuje dvakrát viac bielkovín ako strukoviny , jej najvýznamnejší vlastnosťou je detoxikačnú schopnosť , posilňuje imunitný systém .
 • Chlorella obsahuje neuveriteľných 54,10 mg betakaroténu , čo je 10x viac betakaroténu , ako je obsiahnuté v ďalšom významnom zdroji vitamínov - v známej karotke .
 • Chlorella sa skladá až zo 60 % z rastlinného proteínu , obsahuje veľa vitamínov , minerálov , aminokyselín a hlavne chlorofyl , ktorý urýchľuje hojenie rán a bráni infekciám .
 • Chlorella je bohatá na horčík , ktorý je potrebný pre mentálne zdravie , obmedzuje astmatické záchvaty , je dôležitý pre správnu činnosť svalov a nervov , mierni podráždenosť a nervozitu , mierni depresie a prispieva k zdravým zubom , udržuje v dobrom stave obehový systém a je prevenciou infarktu . Žiadna bunka v tele nemôže fungovať bez horčíku .
 • Chlorella obsahuje CFG ( rastový faktor ) , ktorý má výrazný omladzujúci a posilňujúci efekt . Pôsobí silne " probioticky " , tzn. Zvyšuje rýchlosť rastu i kvalitu života črevnej i vaginálnej mikroflóry .
 • Chlorella je najbohatší zdroj chlorofylu na našej planéte .
 • Chlorella znižuje cholesterol v sére , čo napomáha k ochrane proti srdcovým chorobám .
 • Chlorella obsahuje aminokyselinu tryptofan , z ktorej sa tvorí serotonín , hormón radosti a šťastia . S poklesom hodnoty serotonínu príde depresia a únava . Večer telo premieňa serotonín na melatonín a my lepšie zaspávame .

Prečo je chlorella tak unikátna ?

Najúčinnejšou látkou chlorelly , je takzvaný rastový faktor - CGF ( Chlorella Growth Factor ) . Tento unikátny rastový faktor má napríklad vplyv na črevnú mikroflóru , kde potravu rozkladá a trávi až 4x rýchlejšie . Bez prospešnej mikroflóry nemôžu byť strávené dôležité látky , ktoré sa potom dostávajú do krvi a vyživujú bunky . Extrakt zo sladkovodnej riasy vďaka tomuto faktoru obsahuje aj aminokyseliny , peptidy , glykoproteíny , polyamidy , niektoré vitamíny , minerálne látky a stopové prvky . Bielkoviny tejto riasy sa navyše svojím charakterom viac podobajú bielkovinám živočíšnym ako rastlinným , ale sú pritom výrazne zdravšie ako klasické živočíšne proteíny .

 

Čo Chlorella pyrenoidosa vie ?

Užívanie tabletiek chlorelly má veľký vplyv na naše zdravie . Chlorela totiž dokáže :

 • Chlorella pomáha zvýšiť celkovú odolnosť organizmu
 • Chlorella chráni bunky a tkanivá pred pôsobením voľných radikálov
 • Chlorella reguluje hladinu cholesterolu a tlak krvi
 • Chlorella je vhodným potravinovým doplnkom pre prevenciu nádorových ochorení
 • Chlorella podporuje regeneráciu tkanív pri poškodení
 • Chlorella slúži ako prevencia pri chorobách srdca a ciev
 • Chlorella zvyšuje účinnosť inzulínu a kontroluje hladinu cukru v krvi
 • Chlorella dokáže eliminovať a lepšie sa vysporiadať so stresovými situáciami a vyčerpaním
 • Chlorella pomáha riešiť zápalové ochorenia vnútorných orgánov a kĺbové ochorenia

Chlorella - história

V roku 1974 boli japonské úrady nútené zaviesť štandard kvality pre dovážané chlorellové produkty . Tie boli výrazne rozdielne v kvalite spracovania i kvalite biomasy . V roku 1995 bol v Japonsku výrobca Chlorelly Green Ways licencovaný na dovoz a predaj svojich produktov v kategórii " liečivých potravín " . Väčšia záruka kvality neexistuje .

Chlorella - kvalita

Chlorella pyrenoidosa je pestovaná v pásme s vyrovnaným slnečným jasom . V iných zemepisných šírkach av nevyrovnanej klíme je Chlorella pyrenoidosa vystavená kolísavým podmienkam , čím klesá jej úžitková hodnota . Japonské úrady dozerajú , aby predávaná biomasa obsahovala iba deklarovaný druh riasy . Výrobca chlorelly používa najlepšie separačné ( oddeľujúce) metódy av jeho nádržiach rastú iba najkvalitnejšie kmene pyrenoidosy . Do vonkajších nádrží sa prenesú iba najvitálnejšie vzorky , kde sa množia osem dní do dňa zberu . Nádrže sa prečistia a opäť " osadia " novou , geneticky najzdravšie kultúrou . Existujú rôzne metódy na oddelenie buniek od kultivačných nečistôt .

 

Kvalitu i cenu chlorelly ovplyvňuje veľa faktorov . Väčšina výrobcov používa priebežný zber , ktorý je ekonomický pre výrobcu , ale neistý v kvalite výstupu pre zákazníka . Najčastejšie metódy používajú na preplachovanie chemikálií , ktoré sa ťažko odbúravajú .

Náš výrobca používa bezkonkurenčný komplex mikroskopických filtrov a odstrediviek , ktoré bunky chlorelly oddelia a prečistia bez použitia chemikálií .

 

Stráviteľnosť Chlorelly Pyrenoidosa v nezávislom testovaní vykonal Dr L. Lewis ( Duke University ) .