Mladý jačmeň | Zelené potraviny

Mladý jačmeň je svieži , enzymaticky živý nápoj plný vitamínov , minerálnych látok , stopových prvkov a aminokyselín . Mladý jačmeň je spracovaný natoľko šetrne , že obsahuje celé spektrum živých enzýmov . Predstavte si rastlinku mladého jačmeňa , ako klíči , preráža tvrdú kôru zeminy a dynamicky rastie smerom nahor k slnku . V tomto období priamo saje nesmierne množstvo živín a energie zo zeme , vody , vzduchu a slnka.

Mladý jačmeň Green Ways  | Zelený jačmeň Fresh

Veľkosť balenia Green ways : 220g kvalitnej sušenej šťavy ( Fresh 250g) , zaručuje maximálnu vstrebateľnosť organizmom !

Balenie vystačí na 3 mesiace .

Mladý jačmeň - unikátne látky

 • Mladý jačmeň obsahuje v porovnaní s pšenicou 25x viac draslíka , 37x viac vápnika , viac ako dvojnásobok horčíka , 5x viac železa , ale o polovicu menej fosforu - prvku , ktorý prebýva vo väčšine požívatín 
 • Obsahuje tiež významné množstvo mangánu a zinku . Mladý jačmeň obnovuje acido - alkalickú rovnováhu . Je 2x účinnejší ako špenát , najucelenejšiu zásadotvorná strava . Mladý jačmeň obsahuje vitamíny , ktoré aktivujú enzýmy pomáhajúce pri prevencii ochorení a patologických stavov . Mladý jačmeň má vysoký obsah betakaroténu , vitamínu C , E a vitamínov radu B : B1 , B2 , B3 , B6 , biotínu , kyseliny listovej , kyseliny pantoténovej a cholínu , príbuzného vitamínu B.
 • Nedostatkom vitamínov trpíme z dôvodu prevahy spracovaných potravín a skutočnosti , že niektoré naše potraviny stratia živiny skôr , než sa dostanú na stôl . Obsah vitamínu C v čerstvo nastrúhanej reďkovke klesne na vzduchu o polovicu už za päť minút . Množstvo vitamínov B1 a B2 v potravinách dramaticky klesne pri varení . Avšak vitamíny a ostatné živiny v Mladom jačmeni ostávajú takmer nedotknuté .
 • Bez enzýmov nastáva narušenie všetkých životných funkcií - trávenia , dýchania , pohybu atď Vedci identifikovali v ľudskom tele vyše 3 000 enzýmov . V roku 1979 zaznelo na Generálnom zasadaní japonských farmaceutických spoločností , že extrakt zeleného jačmeňa obsahuje viac ako 20 enzýmov a štúdie odhaľujú ďalšie . 45 % hmotnosti Mladého jačmeňa tvoria bielkoviny ( v bielej múke je to iba 10 % ) . Tie majú nízku molekulovú hmotnosť a ľudské telo ich ľahko využíva . Mladý jačmeň podporuje zdravý rast . " Zelené " bielkoviny liečia vredy a chránia povrchové tkanivá a sliznice . Rastlinná miazga je bohatá na prírodný zázrak - chlorofyl . Ten sa v liečiteľstve používa na " osvieženie krvi " av lekárstve je okrem protizápalových a dezinfekčných účinkov cenený pre dezodoračné vlastnosti . Používa sa na osvieženie dychu a na kloktanie .
 • V zelenom extrakte sú i superoxid dismutáza ( SOD ) , likvidátor voľných radikálov , cytochróm oxidáza , enzým urýchľujúci oxidáciu a redukciu , peroxidáza rozkladajúca peroxid vodíka na kyslík a vodu pre ľahké vylúčenie z tela , oxidáza nutná na spracovanie mastných kyselín , transhydrogenáza dôležitá pre srdcové tkanivo atď Mladý jačmeň sa vyznačuje silnou antioxidačnou aktivitou . Väčšina komerčne dostupných enzymatických prípravkov ( aj tých na systémovú enzýmoterapiu ) sa získava z krvi , orgánov a tkanív živočíchov . Mnohí odborníci tieto zdroje spochybňujú a odporúčajú rýdzo " rastlinnú enzymoterapiu " .
 • V Mladom jačmeni bol objavený účinný antioxidant 2 " - O - glykosylisovitexin ( GIV ) . Jeho antioxidačná aktivita proti oxidačnému poškodeniu lipidov pokožky spôsobenému UV žiarením je približne päťstokrát vyššia ako aktivita vitamínu E. GIV takisto podporil vysokú tlmiacu aktivitu aterosklerózy nameranú v krvnej plazme . jeho aktivita niekoľkonásobne prevýšila vitamín C.

Pestovanie Mladého jačmeňa

Náročné štandardy výroby Mladého jačmeňa predražujú náklady , napriek tomu ale David Sandoval trvá na pestovaní organickou cestou , tj zásadne bez použitia pesticídov a herbicídov . Zberáme mladé listy jačmeňa

v čase, keď dosahujú 20 až 25 centimetrov , keďže v tejto prvotnej fáze rastu vykazujú najvyšší obsah aktívnych zložiek . Pri dĺžke 40 cm už výťažnosť látok výrazne klesá . Jačmeň sa pestuje spoločne s lucernou na viac ako 1100 hektároch panenskej pôdy , na ploche bývalého sladkovodného jazera v Utahu . Tisíce rokov dochádzalo k splachovaniu minerálnych látok z okolitých hôr do jazera . Zároveň sa usadzovali organické zvyšky . Po vyschnutí jazera ležala pôda ako úhor stovky rokov v polopúštnej krajine . Dnes je obrábaná šetrným rotačným spôsobom . Lucerna sa pestuje s jačmeňom striedavo , v súbežných pruhoch preto , aby v krajine nevznikla jednotvárna a neprirodzená monokultúra . Lucerna dodáva pôde dusík , ktorý prirodzene zvýši obsah chlorofylu v listoch jačmeňa nadmorská výška prispieva k vysokému obsahu bielkovín . Každoročné striedanie plodín a pestovanie v pôde bohatej na minerály zaisťuje výživnú hodnotu úrody .

 

Výrobný proces Mladého jačmeňa a testy kvality

Listy sú nazbierané, opláchnuté , vylisované a získaný extrakt sa necelé 2 minúty suší iba pri teplote 31 ° C. Tým vznikne 100 % čistý a nepasterizovaný prášok na prípravu živej šťavy jemnej chuti . Spracovateľský proces Davida Sandovala umožňuje získať " živú " zelenú šťavu . Skutočnú rastlinnú miazgu . Toto je najšetrnejší spôsob spracovania a účinné zložky šťavy nie sú tak poškodené . Od okamžiku zberu cez vylisovanie , vysušenie do vákuového zabalenia suroviny neuplynú viac ako dve hodiny ! Prášok je sám o sebe svetlo zelený , ale po rozpustení vo vode získa sýto zelenú farbu . Svetlá zeleň prášku je daná lomom svetelných lúčov dopadajúcich na jemné čiastočky prášku . Prášok udržujte v úplnom suchu , pri izbovej teplote av tme . Jeho záručná doba je dva roky .

 

V oblasti jeho úžitku sú viac ako tridsaťročné skúsenosti . Na účinky jačmennej šťavy bolo vypracovaných niekoľko desiatok vedeckých prác a štúdií .

 

Čo Mladý jačmeň vie ?

 • Mladý jačmeň priaznivo pôsobí na detoxikáciu organizmu
 • Mladý jačmeň podporuje črevnú peristaltiku a pôsobí proti zápche
 • Mladý jačmeň znižuje riziko rakoviny a iných civilizačných chorôb
 • Mladý jačmeň znižuje telesné pachy , osviežuje dych
 • Mladý jačmeň znižuje kyslosť vnútorného prostredia , obnovuje acido - bázickú rovnováhu
 • Mladý jačmeň priaznivo pôsobí na hormonálny systém
 • Mladý jačmeň dlhodobo zlepšuje psychiku
 • Mladý jačmeň normalizuje hladinu cukrov v krvi a pozitívne ovplyvňuje funkciu slinivky - vhodný pre diabetikov
 • Mladý jačmeň je vhodný pre bezlepkovú diétu